ОПИС ДОКУМЕНТУ
Автор: | |
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Сесія: | XLV |
Скликання: | VIII |
Проголосовано: | В цілому |
Рішення: | Прийнято |
Проголосовано: | 14.03.2025 |
Дата прийняття: | 14.03.2025 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
21
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
6
ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ
РІШЕННЯ: № 3-45/2025
Про звіт старости Василя КОНЧЕНКА про свою роботу за 2024 рік
СЛАВУТСЬКА МІСЬКА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
45 сесії міської ради VІІІ скликання
14 березня 2025 р. | Славута | №03-45/2025 |
Про звіт старости Василя КОНЧЕНКА
про свою роботу за 2024 рік
Заслухавши і обговоривши звіт про роботу старости Василя КОНЧЕНКА, повноваження якого поширюються на територію Варварівського старостинського округу Славутської міської територіальної громади, за 2024 рік, відповідно до ч. 6 ст. 54¹ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:
Звіт про роботу старости Василя КОНЧЕНКА, повноваження якого поширюються на територію Варварівського старостинського округу Славутської міської територіальної громади, за 2024 рік взяти до відома (додається).
Міський голова Василь СИДОР
Додаток до рішення Славутської міської ради
від 14.03.2025 р. №03-45/2025
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку інституту старост» від 14.07.2021 року №1638 староста є відповідальним і підзвітним міській раді та підконтрольним міському голові. Староста не рідше одного разу на рік, протягом першого кварталу року, наступного за звітним звітує про свою роботу перед міською радою на пленарному засіданні та жителями старостинського округу на відкритій зустрічі, у спосіб, що дає можливість жителям старостинського округу поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції.
Отже, Вашій увазі, пропонується звіт про проведену роботу старостою Варварівського старостинського округу за 2024 рік.
Правовий статус та порядок організації роботи старости визначається Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішеннями Славутської міської ради, розпорядженнями міського голови та «Положенням про старосту».
Будучи уповноваженим міською радою, я відповідально виконував обов’язки старости та діяв в інтересах жителів Варварівського старостинського округу у виконавчих органах міської ради.
Працюючи на постійній основі в апараті виконавчого комітету Славутської міської ради, 2024 рік моєї роботи на посаді старости Варварівського старостинського округу пройшов у тісній співпраці з депутатським корпусом міської ради, міським головою, заступниками міського голови, керівниками відділів, управлінь, комунальних підприємств, працівниками виконавчого комітету, громадськими організаціями та роботодавцями, з членами Дорадчої ради при міському голові, волонтерами та активістами округу.
Брав участь у пленарних засіданнях Славутської міської ради та засіданнях її постійних комісій з правом дорадчого голосу та у засіданнях виконавчого комітету.
У 2024 році відбулося 10 пленарних засідань міської ради, на яких було розглянуто 497 питань. Також в 2024 році відбулося 31 планове та позапланове засідання виконавчого комітету Славутської міської ради, на яких розглянуто 487 питань.
Особлива увага зверталася на питання, які безпосередньо стосуються інтересів старостинського округу: освіти, культури, медицини, довкілля, благоустрою, розгляд заяв громадян та інше.
Щопонеділка брав участь в оперативних нарадах під головуванням міського голови або його першого заступника, де проводиться аналіз роботи за попередній тиждень та напрацьовується план на наступний.
З метою підвищення кваліфікації брав участь у онлайн навчаннях, за результатами яких отримував кваліфікаційні сертифікати.
Щоденно в робочий час, окрім відсутності з причин пов’язаних з виконанням функцій місцевого самоврядування, здійснював прийом громадян, які зверталися з проблемами різного характеру. Приймав заяви адресовані старостинському округу, органам та посадовим особам міської ради, виконавчому комітету та передав їх за призначенням.
Звернення громадян відіграють особливу роль у забезпечені постійного зв’язку між владою та громадянами старостинського округу.
У 2024 році прийнято 646 заяв громадян з різних питань, це ті мешканці, які звернулися за отриманням довідок, характеристик, Витягів з реєстру територіальної громади, складання заповіту та інших послуг. Однак цей показник є в рази більший, оскільки щодня мешканці округу звертаються та отримують роз’яснення з різних питань в телефонному форматі (іноді в позаробочий час).
Сприяв жителям старостинського округу в підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування.
Брав участь в організації виконання рішень Славутської міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови на території округу та у здійсненні контролю за їх виконанням.
Сприяв проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.
Одним з повноважень старости є здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання громадян на території сіл та подання відповідним органам відомостей щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання згідно з чинним законодавством.
Так, в 2024 році надано 49 послуг з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання на території округу. Згідно з відомостями про зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб знято 26 особи (в тому числі 8 по смерті), зареєстровано місце проживання для 23 осіб.
За звітний період на території округу вчинено 53 нотаріальні дії, з питань, віднесених законом до відання посадових осіб органів місцевого самоврядування згідно зі статею 37 Закону України «Про нотаріат». Вживались заходи щодо охорони спадкового майна, засвідчено справжність підпису на документах для 32 осіб, зареєстровано 21 заповіт, про що скеровано 21 заяву до Хмельницької регіональної філії державного підприємства «Національні інформаційні системи» для подальшої реєстрації заповітів в Спадковому реєстрі нотаріальних дій. Отримано 21 витяг про успішну їх реєстрацію.
Виконувались функції щодо ведення персонально-первинного обліку призовників та військовозобов’язаних на території сіл Варварівка та Голики. Ведуться картки первинного обліку військовозобов’язаних з проведенням систематичних звірок з ТЦК і СП. Здійснюється оповіщення військовозобов’язаних та призовників, ведеться підготовка особових справ юнаків, що підлягають приписці до призовної дільниці.
В старостинському окрузі здійснюється постійний моніторинг за дотриманням громадського порядку, ведеться співпраця із Славутським відділенням поліції в частині обміну інформацією, а також спільне патрулювання вулиць.
Спільно із місцевим органом податкової служби налагоджено співпрацю щодо вручення повідомлень платникам податків, які користуються земельними ділянками на території старостинського округу та податку на нерухоме майно.
Здійснювався контроль за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території сіл. Спільно із відділом муніципальної інспекції виконавчого комітету Славутської міської ради проводилися рейди у сфері землекористування та охорони довкілля.
Забезпечено зберігання офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням, забезпечується ведення діловодства, обліку та звітності документів.
Здійснювались заходи із веденням погосподарського обліку. Відповідні відомості систематично вносяться по кожному дворогосподарстві та щорічно поновлюються.
Не допускаються на території округу дії або бездіяльність, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади.
Здійснював інші повноваження старости, визначенні Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами.
З метою залучення громадян — жителів Варварівського старостинського округу до участі в формуванні та реалізації місцевої політики в Славутській міській територіальній громаді, забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, налагодження системного діалогу органу місцевого самоврядування з громадськістю, врахування думки громадськості при вирішенні питань у різних сферах життєдіяльності громади в старостинському окрузі працює Дорадча рада при міському голові на громадських засадах. Персональний склад ради складається з 15 чоловік. Традиційно перед кожним пленарним засіданням Славутської міської ради Дорадча рада на своєму засіданні аналізує порядок денний поточної сесії. Дорадча рада має свою сторінку в мережі вайбер, де розміщуються оголошення, інформація про роботу ради, є можливість поставити запитання та отримати компетентну відповідь на них.
БЮДЖЕТ
Видатки бюджету Славутської міської територіальної громади на утримання сіл Варварівка та Голики у 2024 році становили — 8 млн 798,4 тис. грн. За період 2022-2024 роки видатки по Варварівському старостинському округу становили 23 млн. 363,3 тис. грн.
Не дивлячись на важкий економічний стан в державі, в зв’язку з тим, що в країні йде війна і практично діє «воєнний бюджет» нам вдалося утримувати на належному рівні, забезпечуючи всі першочергові видатки по заробітній платі та енергоносіях в галузях освіта, культура і мистецтво, державне управління, соціальний захист та медицина. Також проводилися видатки на організацію благоустрою сіл Варварівка та Голики.
Надходження до бюджету по старостинському окрузі в 2024 році становили 2 млн. 937,03 тис. грн., в тому числі:
- ПДФО 1 млн. 6,1 тис. грн.
- рентна плата за ліс 1 млн. 173,9 тис. грн.
- акцизний податок 23,7 тис. грн.
- податок на майно 76,93 тис. грн.
- земельний податок 59,6 тис. грн.
- єдиний податок 596,7 тис. грн.
- інші надходження 0,1 тис. грн.
НАСЕЛЕННЯ
Загальна площа території Варварівського старостинського округу становить 4738 га:
- з них ліси — 3522 га;
- присадибні ділянки — 66 га;
- особисті селянські господарства — 135,6 га;
- забудовані землі — 17,6 га;
- всього сільськогосподарських угідь (рілля) — 207,28 га;
- сіножатті — 209,45 га;
- інші землі — 580,07 га.
Площа населених пунктів згідно розроблених генеральних планів становить село Варварівка 210,10 га, село Голики 191,19 га.
Станом на 01.01.2025 року на території Варварівського старостинського округу проживало 755 осіб, в тому числі в селі Варварівка — 390 осіб, в селі Голики — 365 осіб.
За звітний період знято з реєстрації місця проживання 26 осіб, зареєстровано місце проживання для 23 громадян.
Протягом 2024 року народилося 6 дітей, померло 8 громадян.
Порівняно із станом на 01.01.2024 року кількість населення зменшилося на 18 осіб.
В 2024 році населені пункти старостинського округу продовжували бути прихистком для внутрішньо переміщених осіб. На даний час проживає 36 внутрішньо переміщених осіб, з них 12 - дітей, 24 - дорослих.
АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ
Славутська міська територіальна громада максимально наблизила адміністративні послуги до жителів сіл Варварівка та Голики. Адміністратор ЦНАП Наталія КРАВЧЕНКО працює на віддаленому місці роботи в адміністративному приміщенні Варварівського старостинського округу, яка у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», «Про адміністративні послуги» та іншими законодавчими й нормативними документами за напрямом діяльності, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядчими актами міського голови, регламентами міської ради та її виконавчого комітету, Правилами внутрішнього трудового розпорядку у виконавчих органах Славутської міської ради, Правила етики та моралі працівників виконавчих органів Славутської міської ради, положенням про ЦНАП.
Щоденно громадяни можуть отримувати адміністративні послуги через свого адміністратора, який постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, за результатами яких отримує кваліфікаційні сертифікати, вивчає зміни у законодавстві.
Адміністратор ЦНАП сіл Варварівка та Голики приймає від суб’єктів звернень документи, необхідні для надання адміністративних послуг, здійснює їх реєстрацію та подання документів відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних». Надає жителям старостинського округу вичерпну інформацію та консультації щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг.
Здійснює контроль за термінами розгляду звернень громадян, переданих на виконання управлінням, відділам та посадовим особам – виконавцям.
Оформляє справи за зверненнями громадян та наданням адміністративних послуг. Видає суб’єктам звернень результати надання адміністративних послуг.
За звітний період жителі старостинського округу зверталися за наданням таких адміністративних послуг:
- 24 особи за призначенням одноразової матеріальної допомоги з коштів бюджету Славутської міської ТГ;
- призначено житлову субсидію для 47 сімей;
- призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям для 47 сімей;
- призначено допомогу на дітей одиноким матерям для 18 сімей;
- призначено допомогу при народженні для 2 осіб;
- призначено допомога у зв’язку з вагітністю та пологів для 2 осіб;
- призначена державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування для 2 сімей;
- призначено пільги учасникам бойових дій для 10 сімей;
- призначено пільги багатодітним сім’ям для 9 сімей;
- видано посвідчення для батьків з багатодітної сім’ї та дітям з багатодітної сім’ї для 5 осіб;
- призначено допомогу по догляду за хворими для 6 осіб;
- розглянуто 104 заяви на компенсацію особам, які безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб в
приватних будинках;
- на реєстрацію місця проживання звернулися 19 осіб;
- на зняття з реєстрації місця проживання звернулися 14 осіб;
- 16 громадян зверталися на дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо
встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- 58 громадян зверталися для затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення
(відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- 118 громадян отримали витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
- послуги з вклеювання до паспорта громадянина України (зразка 1994 року) фотокартки при досягненні
25- і 45-річного віку для 4 осіб;
- прийнято документи на призначення та виплату державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з
дитинства та дітям з інвалідністю для 7 громадян;
- надавались інші адміністративні послуги.
ОСВІТА
На території громади функціонує Варварівська гімназія Славутської міської ради, підрозділом якої є дошкільний заклад - дитячий садочок. У гімназії навчається 60 здобувачів освіти та 23 вихованці відвідує дошкільну різновікову групу.
У навчальному закладі працює колектив із 16 педагогів, з них 11 вчителів, 2 вихователі дошкільної групи і 3 асистенти в інклюзивних класах, де є діти з особливими освітніми потребами та 6 працівників технічних і обслуговуючого персоналу.
Учні гімназії та вихованці дитячого садка навчаються в очному режимі, оскільки в межах дозволеної доступності облаштовано укриття, де цього року зроблено механічну вентиляцію.
- Здобувачі освіти є активними учасниками різних конкурсів та змагань таких як:
- Краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина- Україна» (Яцковська Каріна, 7 клас - ІІІ місце);
- Обласного заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (Бродюк Мирослав, 5 клас - І місце; Котик Мар’яна, 7 клас - ІІ місце);
- Всеукраїнського літературного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Слово Нації» (дистанційний формат) - Ковалишин Анна, 5 клас - ІІІ місце, Борей Вероніка, 5 клас – ІІІ місце;
- Всеукраїнського літературного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Слово Нації» (Марчук Анна, 5 клас - ІІ місце, Давидкіна Діана, 6 клас – ІІІ місце, Прищ Іванна, 9 клас – ІІ місце)
- Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Ерудит»;
- міського етапу Всекраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)»;
- Всеукраїнського проєкту «Пліч-о-пліч зі спортом»
Педагоги брали участь у виставці педагогічних ідей «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» (Мукосій С.Л.- ІІІ місце, Рибчинська Д.В. - ІІІ місце) .
Невід’ємною частиною освітнього процесу є виховна робота закладу. Війна внесла свої корективи в організацію виховної роботи в гімназії, оскільки кризові явища значною мірою впливають на стан та ефективність формування громадянина та патріота, які здатні відстояти мир і свободу рідної України на шляху до прогресу й процвітання. Основна мета виховної роботи – виховання особистості учня, набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування світогляду, екологічної культури та виховання справжнього патріота своєї держави.
Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню, реалізація якого відбувається через проведення ряду заходів, які мають різні форми роботи: тематичні лінійки, уроки мужності, благодійні акції, уроки пам’яті тощо.
Патріотичне виховання здобувачів освіти стає пріоритетним напрямом в національній системі освіти. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюються також і процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації.
У Варварівській гімназії діє курінь імені Миколи Гончарука, до якого входять три рої «Козачата», «України діти» та «Молода Січ». Джури є активними учасниками різноманітних конкурсів та змагань патріотичного прямування.
Стало доброю традицією нашого закладу щороку брати участь у міському етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)»джурами куреня імені Миколи Гончарука.
Випускники освітнього закладу є прикладом для наслідування здобувачам освіти патріотизму, мужності, відваги та любові до Батьківщини.
На фасаді Варварівської гімназії відкрито пам’ятні дошки на честь полеглих українських Героїв-випускників гімназії братів Віталія та Олександра Погорільчуків, які віддали за Батьківщину найцінніше - своє життя.
Колектив закладу, здобувачі освіти та їх батьки активно допомагають для ЗСУ та наближають перемогу, а саме: плетуть сітки, виготовляють окопні свічки, передають теплі речі та смаколики, долучаються до благодійних акцій і збору коштів для ЗСУ.
Незважаючи на складні умови, вдалося забезпечити фінансування освітньої галузі в повному обсязі.
Так, у 2024 році придбано:
- посуд на суму 4204 грн.
- мультимедійне обладнання (2 інтерактивні дошки, 2 проектори) – 78600 грн.
- ноутбуки (2 шт.) - 60000 грн.
- набір засобів навчання в навчальні кабінети фізики, хімії та біології - 28721 грн.
- матеріали на поточний ремонт - 16810 грн.
- канцелярські товари - 8030 грн.
- миючі засоби - 2152 грн.
- одяг дітям-сиротам (3 дитини) - 4500 грн.
- лінолеум у дитячий садочок - 22790 грн.
До спеціального фонду бюджету надійшло та використано кошти на харчування дітей:
2024 рік — 133,9 тис. грн.
У гімназії проводяться заходи з метою енергозбереження та економії коштів.
КУЛЬТУРА
На території старостинського округу в селі Голики функціонують сільський клуб та бібліотека.
У 2024 році діяльність Голицького сільського клубу та бібліотеки була спрямована на покращення роботи галузі та якості підготовки і проведення культурно-мистецьких заходів. Ці заклади сприяють розвитку культури і мистецтва в громаді, збереженню і примноженню духовної спадщини, народних традицій, звичаїв та обрядів, самодіяльної художньої творчості, формуванню національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України (урочистості з нагоди Дня Соборності України, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначення Шевченківських свят, Дня Пам’яті та Примирення, Міжнародного дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня Державного прапора України, Дня Незалежності України, Дня Захисника України, Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні; відзначення Дня Святого Миколая, новорічних та Різдвяних свят).
За 2024 рік у сільському клубі було проведено 23 заходи, які відвідали понад 500 відвідувачів. Це заходи розважального та культурно-освітнього напрямків.
У сільському клубі працювали гуртки: вокальний, хореографічний, театральний та декоративно – прикладного мистецтва. А також 2 самодіяльні колективи: «Голичаночка» та «Струмочок».
У бібліотеці проведено 41 захід різного спрямування, які відвідали 557 відвідувачів та було оформлено 35 книжкових виставок. Уся інформація про проведені заходи висвітлювалася на сторінці Голицької сільської бібліотеки мережі Facebook.
Під час воєнного стану культурні заклади працювали на допомогу НАШОЇ ПЕРЕМОГИ над російським загарбником. Ведеться активна волонтерська робота в Голицькому сільському клубі, а саме: на постійній основі виконується робота із виготовлення маскувальних сіток та збір волонтерської допомоги для військових. Долучилися до благодійної акції зі збору монет «SuperCoins», було зібрано 500 грн 70 коп., та перераховано на рахунок підтримки українських військових. Також на базі клубу триває активний збір пластикових кришечок, які будуть передані для благодійного фонду.
МЕДИЦИНА
Фельдшерський пункт підпорядковується КП «Славутський центр ПМСД», обслуговує два населених пункти: село Варварівка та село Голики Славутської міської територіальної громади та забезпечує надання долікарської медичної допомоги населенню старостинського округу.
Медичний працівник веде амбулаторний прийом пацієнтів та скеровує на подальше обстеження, консультацію та лікування до сімейного лікаря, з яким укладена декларація пацієнта, обслуговує виклики та подальша взаємодія зі службою екстреної медичної допомоги з надання невідкладної допомоги пацієнту.
Виконує всі призначення сімейних лікарів та лікарів - спеціалістів II-го рівня міської лікарні, та взаємодіє з службою СЕС для профілактики епідемічних та інфекційних захворювань.
На амбулаторному прийомі у фельдшерському пункті надаються слідуючі процедури: в/венні крапельниці, в/м та в/в ін’єкції, перев’язки ран стерильним матеріалом, зняття швів, вимірюється артеріальний тиск та глюкозу крові. В подальшому пацієнти скеровуються для обстеження до профільних спеціалістів. Також при екстрених викликах чи зверненнях пацієнтів з приводу укусів свійських тварин та травм - на екстрене щеплення правцю.
Фельдшерський пункт обслуговує населення села Варварівка — 390 осіб, села Голики - 365 осіб. Обслуговує всього разом - 755 осіб. З них до 1 року - 4 дитини, 0-14 років - 118 дітей, 15-17 років - 35 дітей. Всього 0-17 років - 157 дітей. Всього населення 18 і старше - 602 особи. З них працездатного віку - 463 особи, пенсіонерів -180 осіб. На території старостинського округу проживає 13 багатодітних сімей, 10 малозабезпечених сімей, 35 громадян одиноко-проживаючих, 6 дітей з інвалідністю до 18 років, 5 осіб з I групою інвалідності, 14 осіб з IІ групою інвалідності, 35 осіб з IІІ групою інвалідності, 2 інваліди війни, учасників бойових дій 16 чоловік, 31 особа має статус - дитина Другої світової війни.
Щоквартально отримуються ліки для надання невідкладної допомоги населенню. Проведено косметичний ремонт приміщення.
Нагальна проблема ФП на сьогодні:
- відсутня проточна вода та санвузол;
- потреба в утепленні зовнішнього фасаду.
За 2024 рік на амбулаторному прийомі прийнято — 1575 пацієнтів, викликів - 831, проведено маніпуляційних процедур - 591.
Всього відвідувань в 2024 році — 2406.
Видатки на галузь медицина для оплати енергоносіїв використано 46,7 тис. грн.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Всі пільгові категорії жителів старостинського округу перебувають на обліку. Адміністратором ЦНАП надається необхідна допомога в оформленні документації для нарахування відповідних виплат. Також під постійною увагою знаходяться громадяни, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Соціальний робітник КЗ «Славутський центр надання соціальних послуг», який працює на постійній основі на території старостинського округу, обслуговує 15 одиноко-проживаючих осіб. Їм постійно надається необхідна допомога у придбанні продуктів харчування, ліків, піднесення води в будинок та дров, прибирання в будинку, розчистка снігу у зимовий період, допомога по господарству та інше.
Періодично до підопічних приїжджає бригада у складі медичної сестри та перукаря для надання необхідних послуг за місцем проживання.
У 2024 році видатки бюджету на галузь «Соціальний захист» склали 91,2 тис. грн
В 2024 році за призначенням виплати матеріальної допомоги на лікування звернулись 24 особи, яким виплачено 15500 грн. допомоги.
Також для однієї родини була надана допомога на поховання, а для двох сімей — одноразова адресна допомога в сумі 6000 грн.
БЛАГОУСТРІЙ
Останніми роками фіксуються різкі перепади рівня підгрунтових вод, які впливають на наявність води, як в громадських так і в індивідуальних криницях. З метою забезпечення якісною питною водою населення, вживаються необхідні заходи. В 2023 році побудовано артезіанську свердловину в селі Варварівка глибиною 102 метри, проведено контрольне відкачування води, а також зроблено її аналіз. В 2024 році продовжились роботи по благоустрою охоронної зони артезіанської свердловини. А також встановлено глибинний насос та інше обладнання. Освоєнно 495,6 тис. грн.
За результатами подвірного обходу встановлено, що переважна більшість жителів села Варварівка виявили бажання отримувати послуги водопостачання. В поточному році планується проведення комплексу робіт по новому будівництву зовнішніх мереж питного водопроводу в селі Варварівка.
В селах громади постійно проводиться моніторинг вуличного освітлення. З метою економії коштів бюджету регулярно здійснюється зміна часових таймерів, відповідно до світлового дня. В період комендантської години вуличне освітлення не працює. Належним чином здійснюють його обслуговування працівники КП «Славута-Сервіс».
Ефективно використовується роздільний збір побутових відходів в селах Варварівка та Голики. У встановлені дні сміття вивозиться для утилізації на полігон. Такі послуги запобігають стихійним сміттєзвалищам, засміченню прибережної смуги річки «Горинь» та лісових масивів. На території сіл облаштовано 12 майданчиків для встановлення контейнерів з роздільного збору твердих побутових відходів, на яких встановлено 36 таких контейнерів. За проханням жителів було додатково встановлено два контейнери, а автобусні зупинки облаштовані вуличними урнами для сміття.
Проводились роботи із благоустрою кладовищ. За кошти громади на кладовищі в селі Варварівка побудовано 76 метрів бетонної огорожі.
На території старостинського округу на постійній основі працює працівник з благоустрою, який виконує комплекс робіт із благоустрою населених пунктів, а саме заходи с покосу трави, вирубці чагарників на узбіччях доріг, вигонах та паркових зонах, догляд за майданчиками із контейнерами для сміття, автобусними зупинками, вуличною мережею населених пунктів, допомога по господарству пільгових категорій населення, побілка дерев, висадження квітів і кущів та інші роботи.
Газифіковано житлові будинки громадян та всі приміщення комунальної власності (Варварівська гімназія, фельдшерський пункт в с. Варварівка та адмінприміщення). Сільський клуб в с. Голики має електроопалення.
На території сіл функціонує 9 громадських криниць. За потреби проводилась заміна зношених відер, ланцюгів, а також проводився поточний ремонт. Систематично проводиться дезинфекція води в криницях.
В населених пунктах функціонує якісний проводовий інтернет.
КП «Славута-Сервіс» систематично проводилось грейдування вуличної мережі населених пунктів, за потреби проводилось розчищення від снігу та підсипка протиожеледною сумішшю.
В звітному періоді по вулиці Партизанська села Голики було проведено заміну деревяних електроопор на бетонні.
Видатки на організацію благоустрою території сіл Варварівка та Голики у 2024 році становили 578,9 тис. грн, для порівняння в 2023 році - 550,4 тис. грн.
ОЗЕЛЕНЕННЯ
На території старостинського округу під постійним контролем перебуває питання озеленення території громади. До цієї важливої справи долучаються жителі сіл Варварівка та Голики, працівники старостинського округу, учні та колектив Варварівської гімназії, працівники культури та медицини.
В Саду «Перемоги», який знаходиться біля Варварівської гімназії, висаджено 30 плодових дерев, які закупив приватний підприємець Ярослав ХОМЕНКО.
Багато односельчан висаджують квіти біля своїх осель, прикрашаючи свої домогосподарства, а загалом вулицю.
ЕКОНОМІКА
На території старостинського округу в 2024 році здійснювали підприємницьку діяльність 12 фізичних осіб підприємців та функціонували 4 установи та організації.
ТОВ «Мрія Фармінг Полісся» орендує земельні паї, вчасно сплачує орендну плату для власників земельних часток (паїв), згідно договорів оренди, вчасно сплачує податкові зобов’язання щорічно вихованцям дошкільного закладу та учням Варварівської гімназії надають новорічні подарунки та надавалась матеріальна допомога захисникам на лікування та реабілітацію. За рішенням загальних зборів власників паїв кошти, які призначались на розвиток громади були направлені на придбання дронів захисникам.
На території старостинського округу велика увага приділяється розвитку підприємництва. Проводяться заходи із збереження приміщень колишнього колгоспу, де є можливість відкрити підприємницьку діяльність. Так в звітному році підприємець Олександр СІНЧУК в одному із таких приміщень відкрив справу з вирощування грибів — шампіньонів, а це нові робочі місця та додаткові надходження до бюджету.
Генеральними планами сіл Варварівка та Голики розраховано потреби території для забудови, сплановано використання земель, визначено джерела та мережі водо-, електро- та газопостачання, враховано всі інші вимоги, які необхідні для сталого та гармонійного розвитку населення.
Стратегічний напрямок розвитку старостинського округу передбачає залучення бізнесу та створення у громаді нових робочих місць, щоб молоді сім’ї залишалися тут жити, будувалося нове житло та народжувалися діти.
Фізичні особи-підприємці працюють за такими напрямками:
- 5 підприємців працюють у галузі торгівлі. Населення повністю забезпечене товарами повсякденного попиту.
- 5 підприємців працюють на розпиловці та заготівлі деревини.
- 1 підприємець займається орендою земельних паїв та утриманням великої рогатої худоби.
- 1 підприємець займається вирощуванням грибів.
Основна вимога до всіх підприємців - це прозорість у роботі, легалізація відносин з найманими працівниками та збільшення робочих місць.
СПОРТ
В селі Варварівка на території Варварівської гімназії функціонує спортивний майданчик та спортзал, а в селі Голики - міні футбольне поле, де змонтовані металеві ворота встановленого зразка. До послуг бажаючих діє волейбольне поле, де також можна активно провести дозвілля.
Екостежина, яка прокладена в рамках екотуризму за маршрутом Славута-Голики продовжує розвиватися. Вона перебуває під наглядом працівників ДСГП «Ліси України», які дбають про її розвиток та благоустрій. Будуються альтанки для відпочинку, встановлюються нові та підтримуються в належному стані вже встановлені наглядні стенди з пізнавальною інформацією.
Діти можуть весело провести час на дитячих майданчиках, які є в обох населених пунктах.
ДОПОМОГА ЗАХИСНИКАМ
Із перших днів повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну жителі старостинського округу не стояли осторонь оборони нашої держави та допомоги захисникам.
На даний час до Збройних сил України мобілізований 41 наший односельчанин, жителів сіл Варварівка та Голики, які проходять службу в різних військових частинах.
На території Варварівського старостинського округу діють групи волонтерів, які постійно працюють над збором допомоги ЗСУ. Багато небайдужих громадян долучаються до адресної фінансової допомоги, донатять для придбання необхідного обладнання нашим захисникам. Працівники старостинського округу, як і весь колектив виконавчого комітету Славутської міської ради щомісячно донатять на потреби ЗСУ 10% посадового окладу.
Протягом всього часу наші жителі хто чим може допомагають нашим військовим. Від першого дня війни небайдужі мешканці плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки. Не називаю конкретних прізвищ, бо боюсь когось образити, не назвавши, але переважно одні і ті ж самі, за що їм всім велика подяка.
Також хочеться подякувати нашим місцевим невтомним волонтерам, які вже роками допомагають воїнам, і не тільки нашим односельцям, які організовують жителів і разом з ними готую різного виду консервації, продукти та все це регулярно відправляють воїнам, які стоять на захисті України.
На превеликий жаль гіркота втрат не оминула нашу громаду. В 2024 році до загиблих наших Героїв Миколи ГОНЧАРУКА, Віталія та Олександра ПОГОРІЛЬЧУКІВ приєднався наш земляк Валерій КАРПОВИЧ, який похоронений на кладовищі в селі Варварівка. Наш обов’язок пам’ятати про їх подвиг, віддавши заради Перемоги найдорожче — своє життя та вірити, що повернуться до своїх родин безвісти зниклі та захисники, які перебувають в полоні. Низький уклін захисникам України. Вічна пам’ять, шана і слава Героям України!
Висловлюю велику надію на тісну співпрацю і в цьому 2025 році, сподіваюсь на допомогу і словом і ділом для того, щоб зробити наші села ще кращими. Для того, щоб вирішити всі наші проблемні питання, втілити наші мрії та задуми, необхідно щоденно працювати над наповненням нашого бюджету, сплачуючи всі належні податки та збори, працювати на перемогу, допомагаючи ЗСУ всім хто чим зможе.
Все це можна буде втілити в життя, якщо буде мир в країні, будемо всі здорові, буде співпраця, благодійна допомога небайдужих, фінансова підтримка від влади та особистий внесок кожного жителя округу.
Ще раз хочу подякувати за довіру, за підтримку і співпрацю керівництву територіальної громади, депутатам, працівникам виконавчого комітету, жителям округу, які підтримували і підтримують мене, дають поради, тим, хто не просто критикує, а вносить конкретні реальні пропозиції з покращення життя громади.
Ми живемо у важкі часи для українського народу. Але українці мужні, витривалі і ми зуміємо подолати всі труднощі і впевнено прийдемо до перемоги. Віру, що все задумане буде втілене в життя в мирній країні. Слава Україні!
Староста Варварівського
старостинського округу Василь КОНЧЕНКО
Секретар Славутської міської ради Світлана ФЕДОРЧУК