ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 2288
Текст:Проект рішення Славутської міської ради №2288
Про затвердження Правил
дотримання тиші в громадських
місцях на території Славутської міської
територіальної громади в новій редакції
З метою забезпечення законних прав та інтересів фізичних осіб щодо додержання тиші у громадських місцях на території Славутської міської територіальної громади, керуючись підпунктами 1, 3, 6 - 8 пункту І Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів», статтею 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я», пунктом 2 статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статтею 20-1 Закону України «Про охорону дитинства», статтею 20 Закону України «Про антимонопольний комітет України», Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року №463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», беручи до уваги погодження проєкту рішення Славутської міської ради «Про затвердження Правил дотримання тиші в громадських місцях на території Славутської міської територіальної громади в новій редакції» Південно-західним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України від 12.09.2024 №72-02/2379е, а також пропозиції Державної регуляторної служби України №3102/20-24 від 02.08.2024 року, керуючись пунктом 44 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:
- Затвердити Правила дотримання тиші в громадських місцях на території Славутської міської територіальної громади в новій редакції (додаються).
2 Начальнику Славутського відділення поліції №1 Головного управління національної поліції в Хмельницькій області (Сергію ВОЗГРЕЧКО), активізувати роботу щодо вжиття заходів до порушників правил тиші згідно чинного законодавства.
3. Визнати таким, що втратило чинність рішення Славутської міської ради від 27 лютого 2015 року №16-50/2015 «Про затвердження Правил дотримання тиші в громадських місцях міста Славута в новій редакції та погодження режиму роботи», окрім пункту 6.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики (Руслан БРОНІЧ), а організацію його виконання на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів (Сергія МИКУЛЬСЬКОГО).
від ___________ 2024 року № ______
1.1. Правила дотримання тиші в громадських місцях та погодження режиму роботи на території Славутської міської територіальної громади (надалі - Правила) розроблені відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів», «Про систему громадського здоров’я», «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону дитинства», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Постанови Кабінету Міністрів України від 05 січня 2021 року №8 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів», Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року №463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови» інших нормативно-правових актів чинного законодавства України, з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо акустичного комфорту у громадських місцях на території Славутської міської територіальної громади.
1.2. Правила є обов’язкові до виконання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами.
1.3. Правила містять загальнообов’язкові на території громади норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно із статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
1.4. Державні медико-санітарні нормативи (санітарні нормативи) –обов’язкові до виконання параметри безпечності середовища життєдіяльності людини та епідемічного благополуччя, затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, які є науково обґрунтованими на основі відповідних досліджень і аналізу ризику згідно з вимогами безпеки для життя та здоров’я людини за медичними критеріями й виражені в припустимому максимальному або мінімальному, кількісному та (або) якісному значенні показника, що характеризує фактор середовища життєдіяльності, стан здоров’я населення за критеріями захворюваності, поширеності хвороб, фізичного розвитку, імунітету тощо, включаючи гранично допустимі концентрації, допустимі дози, максимальні рівні впливу, максимальні межі залишків, максимальні рівні вмісту, допустимі добові дози, рівні включень, часові обмеження щодо використання продукції або доступу працівників та/або населення на об’єкти після застосування небезпечних факторів, епідеміологічні показники, протиепідемічні нормативи, недотримання яких може призвести до шкідливого впливу на здоров’я людини;
1.5. Державні медико-санітарні правила (санітарні регламенти) – обов’язкові для виконання заходи й вимоги, необхідні для забезпечення державних медико-санітарних нормативів, недотримання яких створює загрозу здоров’ю та життю людини й майбутніх поколінь, виникнення та поширення інфекційних і масових неінфекційних хвороб (отруєнь) серед населення.
Державні медико-санітарні правила включають державні санітарні норми та правила, санітарно-гігієнічні й санітарно-протиепідемічні правила та норми, санітарно-епідеміологічні правила й норми, протиепідемічні правила та норми, гігієнічні й протиепідемічні правила та норми, державні санітарні регламенти й затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;
1.6. Особа зі спеціальною підготовкою – особа, яка пройшла навчання за спеціальністю «піротехнік», отримала єдину книжку підривника й має право керувати використанням та/або використовувати на території України сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та/або інші піротехнічні вироби класу Р2 (класифікація піротехнічних виробів відповідно до Технічного регламенту піротехнічних виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05 січня 2021 року №8 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів», за винятком виробів згідно з вимогами Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів»);
2.1. Керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також фізичні особи з метою запобігання утворенню шуму і зменшення його шкідливого впливу на здоров’я людини зобов’язані:
1) здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи із запобігання утворенню та зниження шуму до рівнів, визначених державними медико-санітарними нормативами та правилами;
2) забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, під час проведення концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів дотримання рівнів звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площах, а також рівнів шуму у прилеглих до них житлових і нежитлових будівлях не вище визначених державними медико-санітарними нормативами та правилами;
3) вживати заходів для недопущення перевищення рівнів шуму, а також шкідливого впливу інших фізичних факторів, зокрема під час руху автомобільного транспорту в населених пунктах;
4) вживати заходів для недопущення упродовж доби перевищення рівнів шуму, встановлених державними медико-санітарними нормативами, у таких приміщеннях і на таких територіях (захищених об’єктах):
у приміщеннях житлових будинків і на прибудинковій території;
у приміщеннях закладів охорони здоров’я, санаторно-курортних закладів, закладів соціального захисту населення, надавачів соціальних послуг, закладів освіти, культури;
у приміщеннях готелів і гуртожитків;
у приміщеннях закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, розташованих у межах населених пунктів;
у приміщеннях інших будівель і споруд, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
на територіях парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
2.2. Шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби.
2.3. На захищених об’єктах із 22 години до 8 години забороняються гучний спів і гучні вигуки, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
2.4. Заборонити на території громади рух транспортних засобів, що використовують у своїй конструкції систему випуску відпрацьованих газів «прямострум», інші вихлопні системи де відсутній шумопоглинач.
2.5. Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21 години до 8 години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати державних медико-санітарних нормативів протягом усіх періодів доби.
2.6. Не допускати перебування дітей віком до 16 років з 22.00 години до 06.00 години у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування без присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.
2.7. Власники закладів у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 години до 06.00 години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у пункті 2.5 Правил ;
2.8. Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів ресторанного господарства та уповноважені ними особи мають право у період з 22 години до 6 години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
2.9. Забороняється:
використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4.
продаж та/або передача у будь-який спосіб феєрверків класів F2, F3, F4;
продаж та/або передача у будь-який спосіб феєрверків класу F1 особам, які не досягли 16 років.
Продаж та/або передача у будь-який спосіб сценічних піротехнічних виробів класу Т1, інших піротехнічних виробів класу P1 дозволяється лише особам, які досягли 18 років, а сценічних піротехнічних виробів класу Т2, інших піротехнічних виробів класу P2 - лише особам із спеціальною підготовкою.
Класифікація піротехнічних виробів та вимоги до осіб із спеціальною підготовкою встановлюються Технічним регламентом піротехнічних виробів, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
2.10. Передбачені пунктами 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 вимоги щодо додержання тиші та обмеження певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:
- здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;
2) запобігання виникненню та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;
3) надання невідкладної допомоги, запобігання або припинення правопорушень;
4) запобігання крадіжкам, пожежам, а також виконання завдань цивільної оборони;
5) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;
6) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель, за умови вжиття вичерпних заходів для максимального обмеження проникнення шуму до прилеглих приміщень, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
7) відзначення встановлених законодавством святкових і неробочих днів, дня міста, інших свят відповідно до рішення Славутської міської ради, проведення спортивних змагань, концертів, ярмарок.
3. Контроль за виконанням Правил та відповідальність за їх порушення
3.1. Контроль за виконанням Правил здійснюється структурними підрозділами Національної поліції України та підрозділами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів у межах повноважень, установлених законодавством України.
3.2. Порушення вимог законодавчих, інших нормативно-правових актів суб’єтами господарювання та громадянами щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму й Правил тягне за собою відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про систему громадського здоров’я» та іншими нормативно-правовими актами.
Секретар міської ради Світлана ФЕДОРЧУК